V jedilnici gostilne

»Dober sommelier mora najprej znati kuhati. Imeti mora sposobnost izbrati prvovrstne sestavine in jih združiti v jed. Šele nato lahko abinira jed z vinom. A še vedno ne gre brez znanja, strasti in prave mere ponižnosti. Okus je subjektiven, glede njega se ne gre prerekati. Ko izmed 100 etiket izbereš najbolj primerno, bi gost raje neko drugo. Zato menim, da je bolj kot iskati poroko med jedjo in vinom, pomembneje preprečiti ločitev med njima. In katero vino na koncu zmaga? Tisto, s katerim zaključiš prijeten večer, in bi še.«
Martin Mahorčič
Martin Mahorčič se je že kot otrok sukal med gosti in jih postregel s kavico. Gostinstvo mu je bilo položeno v zibelko. Danes nenehno išče popolno ravnovesje med kuhinjo in jedilnico. Kuhar po poklicu in odličen sommelier III.st., ki skrbi za pester izbor vinskih etiket v njegovi vinski zbirki in pripoveduje zgodbe skozi jedi.
V kuhinji gostilne

»Sestavine so vse kar imamo, a kljub temu ni vse v sestavinah. Tu je ljubezen, spoštovanje,… Prepričana sem, da to, kar jemo, in način same priprave jedi kažeta naš pogled na svet in našo sposobnost ohranjati ga pristnega. Kraške sestavine, ki jih uporabljamo v naših jedeh, so sinonim za odgovornost, spoštovanje človeka, ki jih prideluje na tem ozemlju, in naložba za prihodnost ter kulturo. Dediščina mora biti temelj pri načrtovanju sodobnega, bogatejšega življenja in izhodišče za iskanje novih ustvarjalnih oblik.«
Ksenija Krajšek Mahorčič
Ksenija Krajšek Mahorčič je v mladosti veliko svojega časa posvetila glasbi, po gimnaziji zaključila študij na Fakulteti za javno upravo in diplomo zamenjala za kuhalnico. Po poroki z Martinom je bilo zanjo zamenjava kariere logična, saj je bila kuhinja od nekdaj njena strast. Zato je plod njene domišljije in svobodna. Odraža njeno otroštvo, rast in način razmišljanja. Kaže na spoštovanje tradicije in njene zemlje.